2. Světová válka 1941-45

                                            Historie 2.pěší divize
Jedna z mála aktivních jednotek organizovaných na cizí půdě, byla 2. pěší divize,  založena 21.září 1917. Zformována  26.říjena téhož  roku,  u obce Bourmont  na severovýchodu  Francie. Divize se skládá z jedné brigády americké pěchoty, jedné brigáda námořní pěchoty, dělostřelecké brigády a různých podpůrných jednotek. Dvakrát během první světové války byla Indianhead pod velením dvou generálů námořní pěchoty.Brigádního generála Charlese A. Doyena a generálmajora Johna A. Lejeunea,což bylo jediné období americké vojenské historie, kdy důstojníci námořní pěchoty veleli armádní divizi.Zimu 1917-18  stavila s Francouzkami veterány přípravami  na boj.První bojové ostruhy si vysloužila v bitvě o Belleau Wood (01.06.1918 - 26. června 1918), kde přišlo o život 1.811 amerických vojáků.
Mnozí jsou pohřbeni v nedalekém Aisne-Marne(amer.hřbitov v severní Francii). Neexistují žádné jasné informace o počtu usmrcených Němců, i když 1.600 jich bylo zajato.
Dále následovali vítězné boje u Soissons a Mont Blanc a jiné. Nakonec se  Indianhead účastnila Meuse-Argonnského útoku  který znamenal konec německé naděje na vítězství.
Po ukončení války v listopadu 1918 vpochodovala 2.divize do Německa, kde setrvala až do dubna 1919,domů se navrátila v červenci 1919.

Velitelé: 1917-1918:
                                            
1) brigádní generál:  Charles A. Doyen
2) generálmajor:      Omar Bundy       
3) generálmajor:      James G. Harbord
4) generálmajor:      Johna A. Lejeune
                                                                                 

Dny v boji:                                       71             
Dny v kontaktu s nepřítelem:           137                    
Zabito v akci:                               4.478            
Zraněno v akci:                           17,757            
Zemřelo na zranění:                         719
Kilometry překonané proti nepříteli:     60

 

Počet udělených vyznamenání:


Medal of honor:                                 12
Distinguished Service Gross:            668
Company citations:                            43
Ocenění od francouzské vlády:             3

 

             Znak 2. pěší divize.                                                                        

Nášivka s "indiánskou hlavou" 2. pěší divize, je jednou z nejuznávanějších emblémů útvaru v americké armádě, kvůli jejímu charakteristickému vzoru a 78 let hrdého výkonu služby vojáků.

Původ nášivky spadá k nejrannějším dnům historie divize. Při výcviku s Francouzi v roce 1917, si plukovník Herringshaw z Podpory a Zásobování 2.pěší divize všiml, že francouzské nákladní auta byly ozančeny symboly reprezentujícími jednotku, do které patřily. Tak podpořil soutěž mezi jeho muži navrhnout symbol pro jeho nákladní auta. Byly tři vítězné návrhy: Vítězem první ceny byla kresba indiánské hlavy, druhou cenu získala jednoduchá bílá hvězda a třetí cena se ztratila v dějinách.

Plukovník nebyl zcela spokojen a věří se, že náhodou zkombinoval oba symboly bílé hvězdy a indiánské hlavy a líbilo se mu, co uviděl. Některé teorie říkají, že samostatná hvězda představuje stát Texas, zatímco jiné tvrdí, že hvězda je z americké vlajky.

Nehledě na to, náčrtek byl poslán na vrchní velitelství ke schválení. Brigádní generál Omar Bundy, velitel divize, nejenom že symbol schválil, ale také nařídil umístit ho na jeho služební auto. Velikost a tvar symbolu se změnil v říjnu 1918, kdy generálmajor John A. LeJeune, nový velitel divize, rozhodl, aby barva látky pod každou nášivkou představovala různé divizní jednotky. Po 1. světové válce bylo pozadí nášivky použito z tvaru amerického emblému (štítu). V druhé světové válce dostala tvar, velikost a barvu, jakou má dodnes.